Mediana wieku pacjentów z potwierdzoną lub prawdopodobną chorobą wynosiła 36 lat (zakres od do 76); 66 z tych pacjentów (61%) było płci żeńskiej. Rysunek 3. Rysunek 3. Wskaźniki ataków na potwierdzoną i prawdopodobną chorobę wirusową Zika na 1000 ludności według gminy na Yap w okresie od kwietnia do lipca 2007 r. Rysunek 4. Rysunek 4. Wskaźniki ataku na potwierdzoną i prawdopodobną chorobę wirusową Zika na Yap według do grupy wiekowej w okresie od kwietnia do lipca 2007 r. Ogólny współczynnik ataków potwierdzonej i prawdopodobnej choroby Zika wykrytej wśród pacjentów zgłaszających się do zakładów opieki zdrowotnej wynosił 14,6 na 1000 mieszkańców Yap. Wskaźniki ataków wahały się od 3,6 na 1000 mieszkańców w gminach Kanifay i Gilman do 21,5 na 1000 mieszkańców w gminie Tomil (ryc. 3). Wskaźniki ataków specyficznych dla płci wyniosły 17,9 na 1000 kobiet i 11,4 na 1000 mężczyzn. Przypadki występowały we wszystkich grupach wiekowych, ale częstość potwierdzonej i prawdopodobnej choroby Zika wykryta w ramach nadzoru medycznego była najwyższa wśród osób w wieku od 55 do 59 lat (ryc. 4).
Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka kliniczna 31 pacjentów z potwierdzoną chorobą wirusową Zika na wyspie Yap w okresie od kwietnia do lipca 2007 r. Spośród 49 pacjentów z potwierdzoną chorobą wirusową Zika 31 (63%) dostarczyło informacji dotyczących objawów i ekspozycji. Rozkłady wieku i płci tych 31 pacjentów były podobne jak w pozostałych 18 przypadkach z potwierdzoną chorobą. Najczęściej zgłaszanymi objawami były: wysypka, gorączka (mierzona lub zgłaszana), zapalenie stawów lub bóle stawów oraz zapalenie spojówek (Tabela 1). Inne objawy obejmowały bóle mięśni, ból głowy, ból orbitalny, obrzęk i wymioty. Dwudziestu pacjentów (65%) zgłosiło subiektywną gorączkę; temperatura ciała 12 z tych pacjentów została zmierzona przez pracownika służby zdrowia, a żadna z zarejestrowanych temperatur nie przekraczała 37,9 ° C. Mediana czasu trwania wysypki wynosiła 6 dni (zakres od 2 do 14), a ból stawów 3,5 dnia (zakres od do 14). W czasie tego wybuchu choroby nie stwierdzono zgonów, hospitalizacji ani powikłań krwotocznych. Żaden z 31 pacjentów, którzy zgłosili objawy, nie podróżował poza Yap w ciągu 2 tygodni przed wystąpieniem objawów.
Ankieta domowa
Ankiety zostały zakończone w 173 z 200 losowo wybranych gospodarstw domowych (86%). W 173 zarejestrowanych gospodarstwach domowych było 852 mieszkańców, a średnia liczba mieszkańców na gospodarstwo wynosiła 5 (zakres od do 18). Czterdziestu czterech mieszkańców miało mniej niż 3 lata i dlatego nie mogli wziąć udziału w badaniu.
Pobraliśmy próbki krwi od 557 z 808 uprawnionych mieszkańców (69%). Rozkłady wieku i płci uczestników różniły się znacząco od populacji kwalifikującej się populacji Yap zarejestrowanej w spisie z 2000 roku (P <0,001). Dzieci w wieku od 3 do 9 lat były niedostatecznie reprezentowane, a osoby dorosłe w wieku 40 lat lub starsze były nadreprezentowane w badaniu w porównaniu do populacji objętej spisem powszechnym. Ogólnie rzecz biorąc, mężczyźni byli niedostatecznie reprezentowani, a kobiety były nadmiernie reprezentowane, chociaż odsetek mężczyzn i kobiet był zróżnicowany w zależności od grupy wiekowej.
Wśród 557 mieszkańców gospodarstw domowych, którzy dostarczyli próbki krwi, 414 (74%) miało przeciwciała IgM przeciwko wirusowi Zika, a 156 z tych 414 osób (38%) zgłosiło chorobę w czasie epidemii, która spełniała definicję podejrzewanej choroby wirusowej Zika.
[patrz też: lecytyna w kosmetyce, amyloza, usuwanie naczynek warszawa ]

Powiązane tematy z artykułem: amyloza lecytyna w kosmetyce usuwanie naczynek warszawa

Ankieta domowa
[patrz też: lecytyna w kosmetyce, amyloza, usuwanie naczynek warszawa ]