Posted by on 7 lipca 2018

Aby uzyskać wyższość, obliczyliśmy, że 1300 pacjentów z pierwotnym złożonym wynikiem sercowo-naczyniowym dostarczyłoby moc około 81% do określenia przewagi sitagliptyny nad placebo (współczynnik ryzyka 0,85). Zakładając, że roczna stopa 2,5 do 3,0% dla pierwotnego złożonego wyniku sercowo-naczyniowego, ustaliliśmy, że randomizacja około 14 000 pacjentów z 6-letnim badaniem ogółem dałaby co najmniej 1300 pacjentów z pierwotnym złożonym wynikiem sercowo-naczyniowym. Podsumowaliśmy wyjściową charakterystykę pacjentów za pomocą średnich (. SD) lub median i zakresów międzykwartylowych. Wstępnie zdefiniowane podgrupy analizowano na podstawie wcześniejszego typu podawanego doustnie środka przeciwhiperglikemicznego, wcześniejszego stosowania insuliny, rasy, regionu geograficznego, płci, wieku przy randomizacji, poziomu hemoglobiny glikowanej, czasu trwania cukrzycy, wskaźnika masy ciała, czynności nerek, palenia tytoniu , historia nadciśnienia tętniczego, ciśnienie krwi, poprzednia niewydolność serca i stosowanie leków hipotensyjnych, statyn lub aspiryny.
Przeprowadziliśmy dodatkowe analizy pierwszej hospitalizacji z powodu niewydolności serca i związku z hospitalizacją z powodu niewydolności serca lub zgonu z przyczyn sercowo-naczyniowych zarówno w populacjach per-protokół, jak i w grupach, w których planowano leczenie, metodami analogicznymi do stosowanych w analizie pierwotnego złożonego układu sercowo-naczyniowego. wynik. Dalsze szczegóły dotyczące planu analizy statystycznej, w tym definicji populacji na podstawie protokołu, podano w protokole badania. Wszystkie analizy przeprowadzono przy użyciu oprogramowania SAS, wersja 9.0 lub wyższa (SAS Institute).
Badaj pacjentów
Rysunek 1. Rysunek 1. Rejestracja, obserwacja i stan zdrowia. GCP oznacza wytyczne Dobrej Praktyki Klinicznej.
W sumie od 14 do 735 pacjentów poddano randomizacji od grudnia 2008 r. Do lipca 2012 r. Spośród tych pacjentów 14 671 było włączonych do populacji, w której planowano leczenie, z 7332 pacjentów otrzymujących sitagliptynę i 7339 pacjentów otrzymujących placebo (ryc. 1). Badanie zakończono w marcu 2015 r., Po potwierdzeniu, że wymagane minimum 1300 pacjentów uzyskało pierwotny wynik złożony. Średni czas obserwacji wynosił 3,0 lat (zakres międzykwartylowy, 2,3 do 3,8, maksimum, 5,7). Ogółem, 95,1% pacjentów z grupy sitagliptyny i 94,1% z grupy placebo ukończyło badanie, odpowiednio 26,1% i 27,5% wszystkich pacjentów z grupy badanej, przedwcześnie przerywających leczenie. Stan podstawowy uzyskano u 97,5% pacjentów (ryc. 1). Charakterystyka pacjentów na początku badania była dobrze zrównoważona między badanymi grupami pod względem cech demograficznych i stosowania leków przeciwhiperglikemicznych oraz wtórnych leków zapobiegających chorobom sercowo-naczyniowym (tabela S1 w dodatkowym dodatku 1). W punkcie wyjściowym średni (. SD) poziom glikowanej hemoglobiny wynosił 7,2 . 0,5%, a pacjenci żyli z cukrzycą średnio przez 11,6 . 8,1 lat.
Kontrola glikemiczna
Rysunek 2. Rysunek 2. Poziom glikowanej hemoglobiny. Wartości są wyświetlane jako wartości średnie. Paski I wskazują odchylenia standardowe.
Po 4 miesiącach średnie stężenie hemoglobiny glikowanej było o 0,4 punktu procentowe niższe w grupie otrzymującej sitagliptynę niż w grupie placebo
[patrz też: usuwanie blizn potrądzikowych, ekrany bezszwowe, wybielanie warg sromowych ]

Powiązane tematy z artykułem: ekrany bezszwowe usuwanie blizn potrądzikowych wybielanie warg sromowych

Posted by on 7 lipca 2018