Posted by on 17 września 2018

Kontrolne próbki mózgu zostały dostarczone przez National Institute for Biological Standards and Control, Wielka Brytania. Próbki homogenatu mózgu, 10% (waga: objętość), zostały przygotowane i seryjnie rozcieńczone w 0,1% dodecylosiarczanie sodu (SDS) w soli fizjologicznej buforowanej fosforanem (PBS) zawierającej suplement x N2 (GIBCO) (SDS-PBS-N2) przed analizą RT-QuIC. Próbki płynu błony śluzowej i płynu mózgowo-rdzeniowego
Próbki płynu błony śluzowej lub płynu mózgowo-rdzeniowego (> 0,5 ml) uzyskano od pacjentów z możliwą lub prawdopodobną chorobą Creutzfeldta-Jakoba w czasie pobierania próbek, jak również od pacjentów z innymi zaburzeniami neurologicznymi, w tym prawdopodobną chorobą Alzheimera23 (5 błon śluzowych węchu i 13 próbek płynu mózgowo-rdzeniowego), prawdopodobna choroba Parkinsona24 (4 próbki błony śluzowej węchu i 4 próbki płynu mózgowo-rdzeniowego), prawdopodobne postępujące porażenie nadjądrowe (1 błona w ęchowa i próbka płynu mózgowo-rdzeniowego), określone postępujące porażenie nadjądrowe25 (1 błona węchowa i próbka płynu mózgowo-rdzeniowego), i paraneoplastyczne limbiczne zapalenie mózgu (1 błona węchowa i próbka płynu mózgowo-rdzeniowego). U pięciu pacjentów z innymi zaburzeniami neurologicznymi uzyskano próbki błony węchowej i płynu mózgowo-rdzeniowego. Dodatkowe próbki kontroli błony węchowej uzyskano od 31 osób bez zaburzeń neurologicznych, które przyjęto do kliniki ucha, nosa i gardła do innych celów. Próbki kontrolne płynu mózgowo-rdzeniowego zakupiono od Innovative Research lub uzyskano z Neuropathology Laboratory w Verona University Hospital. Dwie oddzielne próbki płynu mózgowo-rdzeniowego uzyskano od 4 pacjentów z chorobą Creutzfeldta-Jakoba. Wszystkie próbki płynu mózgowo-rdzeniowego i błony węchowej przechowywano w temperaturze -80 ° C od czasu krótko po zebraniu aż do użycia w tym teście.
Przygotow anie próbek błony śluzowej węchowej
Pacjenci nie byli uspokajani, gdy uzyskano próbki błony węchowej. Po podaniu miejscowego środka zwężającego naczynia krwionośne (1% adrenaliny) za pomocą tamponu do nosa, sztywny rhinoskop włóknopochodny, osłonięty jednorazową osłonką (Slide-On EndoSheath System, Medtronic Xomed) w celu zapobieżenia zanieczyszczeniu, został wprowadzony do jamy nosowej pacjenta, aby zlokalizować węchową błonę śluzową wyściełającą sklepienie nosa (ryc. S1A w Dodatkowym dodatku, dostępny z pełnym tekstem tego artykułu na). Następnie dodano sterylną jednorazową szczoteczkę (Kito-Brush, Kaltek lub Hobbs Medical) wzdłuż fibroskopu, delikatnie zwiniętą na powierzchni śluzówki, wyciągnięto i zanurzono w roztworze soli w 15-ml stożkowej probówce do wirowania. Materiał komórkowy oddzielono od szczotki za pomocą wirowania [hasła pokrewne: chlorella właściwości, medi lab, poradnia psychologiczna wrocław ]

Powiązane tematy z artykułem: chlorella właściwości medi lab poradnia psychologiczna wrocław

Posted by on 17 września 2018