Wszyscy pacjenci wyrazili pisemną świadomą zgodę. Badacze z 49 ośrodków klinicznych zebrali dane, które przeanalizowano na Uniwersytecie w Pittsburghu. Niezależna rada monitorująca dane i bezpieczeństwo zatwierdziła protokół badania i monitorowała bezpieczeństwo pacjentów. Badanie było sponsorowane przez National Institutes of Health, z dodatkowym wsparciem ze strony branży. Sponsorzy branży nie mieli dostępu do danych wynikowych w żadnym momencie podczas badania i nie uczestniczyli w analizach danych ani przygotowywaniu manuskryptu. Analiza statystyczna
Porównano cechy wyjściowe, działania uzupełniające i wyniki kliniczne na podstawie zamiaru leczenia w zależności od przydzielonego losowo grupy badanej. Zmienne ciągłe porównano z t-Studenckim testem lub nieparametryczną statystyką Wilcoxona i zmiennymi kategorycznymi ze statystyką chi-kwadrat. Przekrojowe dane kontrolne zostały przedstawione po 3 latach, ponieważ obserwacja trwała od 3 do 6 lat. Porównaliśmy częstość zgonów i poważnych zdarzeń sercowo-naczyniowych za pomocą krzywych przeżywalności Kaplan-Meier i statystyk logarytmu z dwustronnym poziomem alfa 0,05. W obrębie warstw zdefiniowanych przez zamierzoną metodę rewaskularyzacji, porównywaliśmy punkty końcowe w grupie rewaskularyzacji i grupie medyczno-terapeutycznej z zastosowaniem testu log-rank na dwustronnym poziomie alfa 0,01.24 modeli regresji ryzyka proporcjonalności Cox, które obejmowały badanie Przypisanie grupy, warstwa i przypisana grupa badana zgodnie z interakcją warstwy zostały wykorzystane do ustalenia, czy efekt grupy badawczej został znacząco zmodyfikowany przez zamierzoną metodę rewaskularyzacji. Ponadto, statystyczne interakcje między grupami badań serca i grupami badania glikemii pod kątem częstości zgonów i poważnych zdarzeń sercowo-naczyniowych były badane ogólnie iw obrębie warstw PCI i CABG na dwustronnym poziomie alfa 0,05. Dane uzupełniające dotyczące wskaźnika zgonu były cenzurowane w momencie ostatniego kontaktu z pacjentem, podczas gdy dane dla głównego drugorzędowego punktu końcowego były cenzurowane podczas ostatniej wizyty kliniczno-klinicznej.
W 2005 r. Wydłużono okres obserwacji o 1,5 roku, aby zwiększyć średnią obserwację do 5,3 roku, ponieważ rekrutacja pacjentów trwała dłużej niż planowano, a pierwotny cel 2800 pacjentów nie został osiągnięty. Rozszerzenie zostało zaprojektowane, aby zapewnić moc 88% do wykrycia 30% zmniejszenia śmiertelności (z 14,0% do 9,8%) i mocy 95%, aby wykryć 25% zmniejszenie częstości poważnych zdarzeń sercowo-naczyniowych ( z 24,0% do 18,0%).
Pacjenci
Wszyscy pacjenci przeszli kliniczną koronarografię przed randomizacją; większość z nich wyraziła zgodę podczas badań przesiewowych przed angiografią, ale po spełnieniu klinicznych kryteriów kwalifikowalności. W związku z tym liczba pacjentów wykluczonych z przyczyn niezwiązanych z anatomią naczyń wieńcowych jest niedostępna. Spośród 4623 pacjentów z cukrzycą typu 2, którzy wyrazili zgodę na badanie przesiewowe, 2187 nie kwalifikowało się do randomizacji; 68 zakwalifikowanych pacjentów odmówiło udziału, a pozostałych 2368 pacjentów poddano randomizacji.24
Wyjściowa charakterystyka była dobrze wyważona wśród badanych grup (Tabela w dodatkowym dodatku)
[więcej w: stomatolog dla dzieci warszawa, amyloza, lecytyna w kosmetyce ]