W drugiej strategii pacjenci otrzymywali terapię uwrażliwiającą na insulinę lub terapię insulinową, aby osiągnąć docelowy poziom hemoglobiny glikowanej mniejszy niż 7,0%. Kluczową cechą tego badania było to, że randomizacja została podzielona na straty według metody rewaskularyzacji (PCI lub CABG), jak ustalono wcześniej przez odpowiedzialnego lekarza, aby była bardziej odpowiednią terapią dla każdego pacjenta (Figura 1). Pacjentów w grupie rewaskularyzacji poddawano zabiegowi w ciągu 4 tygodni po randomizacji, podczas gdy pacjenci w grupie leczonej farmakologicznie mieli być poddani rewaskularyzacji w trakcie obserwacji tylko wtedy, gdy takie leczenie było klinicznie wskazane przez postęp dławicy lub rozwój ostrej postaci. zespół wieńcowy lub ciężkie niedokrwienie. [21] Pacjenci w grupie uczulonej na insulinę mogli otrzymywać leki zapewniające insulinę, a pacjenci z grupy przyjmującej insulinę mogli otrzymywać leki uwrażliwiające na insulinę, gdyby nie można było utrzymać poziomu glikowanej hemoglobiny poniżej 8,0%.
Wszyscy pacjenci byli leczeni zgodnie z aktualnymi wytycznymi, z docelowym poziomem dla hemoglobiny glikowanej mniejszym niż 7,0%, poziomem cholesterolu o niskiej gęstości (LDL) poniżej 100 mg na decylitr (2,6 mmol na litr) i ciśnieniem krwi 130/80 mm Hg lub mniej. Ponadto wszyscy pacjenci otrzymywali porady dotyczące zaprzestania palenia, utraty wagi i regularnych ćwiczeń. Kliniczne centra zarządzania monitorowały i przekazywały informacje zwrotne na temat kontroli czynników ryzyka.22 Pacjenci byli obserwowani co miesiąc przez pierwsze 6 miesięcy, a następnie co 3 miesiące.
Ocena wyników
Pierwszorzędowym punktem końcowym była śmierć z dowolnej przyczyny, a głównym drugorzędowym punktem końcowym był zgon, zawał mięśnia sercowego lub udar (poważne zdarzenia sercowo-naczyniowe). Definicja zawału mięśnia sercowego niezakończonego zgonem obejmowała spontaniczne, ciche i związane z procedurą zdarzenia. Zgodnie z protokołem badania elektrokardiografię 12-odprowadzeniowego wykonano w punkcie wyjściowym, po 3 miesiącach, po roku, a następnie raz w roku, przed i po każdej procedurze rewaskularyzacji oraz w momencie podejrzenia wystąpienia niedokrwienia. Rozpoznanie spontanicznego zawału mięśnia sercowego opierało się na podwojeniu biomarkerów sercowych (MB kinazy kreatynowej lub troponiny) i oznakach niedokrwienia na podstawie objawów, elektrokardiografii lub obrazowania. Duże zdarzenia sercowo-naczyniowe, które były związane z PCI i CABG, wymagały zwiększenia górnej granicy prawidłowego zakresu dla MB kinazy kreatynowej odpowiednio 3-krotnie i 10-krotnie. Cichy zawał mięśnia sercowego został zdefiniowany jako zmiana załamka Q dwóch stopni na rutynowym elektrokardiografie, zgodnie z kodeksem Minnesota (patrz Dodatek dodatkowy, dostępny z pełnym tekstem tego artykułu na stronie). Zawał mięśnia sercowego został sklasyfikowany przez Core Electrokardiography Laboratory; udar i przyczyna zgonu zostały orzeczone przez niezależny komitet ds. zdarzeń klinicznych. Podstawowy personel laboratoryjny i członkowie komitetu nie byli świadomi zadań grupy badawczej.
Projekt badania
[przypisy: pojemnosc minutowa serca, chlorella właściwości, ampułki do sonoforezy ]

Powiązane tematy z artykułem: ampułki do sonoforezy chlorella właściwości pojemnosc minutowa serca

Ocena wyników