Podejście to jest łagodzone przez dane sugerujące ograniczoną korzyść9 lub możliwy efekt11. Związane ze stosowaniem nowych leków tiazolidynodionów uwrażliwiających na insulinę, a niepowodzenie trzech ostatnich badań wykazało zmniejszenie częstości incydentów sercowo-naczyniowych po wzmożonej kontroli stężenia glukozy powyżej obecnych zaleceń amerykańskich Stowarzyszenie Diabetes.12 Chociaż skuteczność rewaskularyzacji wieńcowej w łagodzeniu dławicy piersiowej jest dobrze ustalona, jej korzyść ze zmniejszenia częstości występowania zawału mięśnia sercowego i śmierci wykazano tylko u pacjentów z profilami wysokiego ryzyka13,14 lub ostrych zespołów wieńcowych.15,16 Badania rewaskularyzacji wieńcowej u pacjentów z umiarkowanym nasileniem 17 lub z łagodnymi lub brakiem objawów wystąpiły sprzeczne wyniki.18,19 Jednak takie próby nie skupiały się na pacjentach z cukrzycą, którzy są obarczeni wysokim ryzykiem z nawet łagodnymi objawami niedokrwienia mięśnia sercowego.
W związku z tym ocenialiśmy dwie strategie leczenia kardiologicznego i dwie strategie leczenia glikemicznego u pacjentów, którzy otrzymywali jednolitą kontrolę glikemii i intensywną terapię na czynniki ryzyka sercowego. 20 Naszą pierwszą hipotezą było to, że szybka rewaskularyzacja (oparta na chirurgii lub cewniku) zmniejszyłaby długoterminową częstości zgonów i zdarzeń sercowo-naczyniowych, w porównaniu z samą terapią medyczną. Nasza druga hipoteza głosiła, że strategia działania uczulającego na insulinę (z docelowym poziomem hemoglobiny glikowanej poniżej 7%) zmniejszyłaby długoterminowe wskaźniki zgonów i zdarzeń sercowo-naczyniowych w porównaniu ze strategią podawania insuliny.
Metody
Badana populacja
Od stycznia 2001 r. Do 31 marca 2005 r. Pacjenci byli zapisywani do 49 placówek klinicznych w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Brazylii, Meksyku, Czechach i Austrii. Leczenie kontynuowano do wizyty 6-letniej lub do ostatniej wizyty rocznej przed grudnia 2008 r. Pacjenci, którzy byli jeszcze zapisani na badanie, skontaktowali się między wrześniem a listopadem 2008 r .; przeprowadzono krajowe przeszukania bazy danych dla pacjentów o nieznanym stanie życiowym.
Kryteria kwalifikowalności obejmowały diagnozę zarówno cukrzycy typu 2, jak i choroby wieńcowej. Rozpoznanie cukrzycy typu 2 opierało się na konieczności leczenia insuliną lub doustnymi lekami hipoglikemizującymi lub potwierdzonym podwyższonym poziomem glukozy we krwi. Rozpoznanie choroby wieńcowej udokumentowano na podstawie angiografii (.50% zwężenia głównej tętnicy wieńcowej dużej nasilonej związanej z dodatnim testem obciążeniowym lub .70% zwężeniem głównej tętnicy wieńcowej i klasyczną dławicą piersiową). Wszyscy pacjenci musieli być kandydatami do planowej przezskórnej interwencji wieńcowej (PCI) lub pomostowania aortalno-wieńcowego (CABG). Pacjenci zostali wykluczeni, jeśli wymagali natychmiastowej rewaskularyzacji lub pozostawili główną chorobę wieńcową, poziom kreatyniny ponad 2,0 mg na decylitr (177 .mol na litr), stężenie hemoglobiny glikowanej ponad 13,0%, niewydolność serca klasy III lub IV, lub zaburzenie czynności wątroby lub jeśli pacjent przebył PCI lub CABG w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
Strategie leczenia
Rysunek 1. Rysunek 1. Rejestracja i losowanie. Pacjentów losowo przypisano do dwóch strategii leczenia w schemacie czynnikowym 2 na 2. W pierwszej strategii pacjenci zostali wyznaczeni do poddania się albo rewaskularyzacji wieńcowej, albo terapii medycznej
[przypisy: okulary progresywne ceny, ginekolog na nfz gdańsk, dentysta kraków sobota ]

Powiązane tematy z artykułem: dentysta kraków sobota ginekolog na nfz gdańsk okulary progresywne ceny