Niedokrwienie mięśnia sercowego było objawowe u 82,1% pacjentów, a średni czas trwania cukrzycy wynosił 10,4 lat. Średnia obserwacja wyniosła 5,3 roku, a 2194 pacjentów (92,7%) ukończyło badanie zgodnie z planem (ryc. w dodatkowym dodatku). Studiowanie zabiegów
Rewaskularyzację wieńcową wykonano w ciągu 6 miesięcy u 95,4% pacjentów w grupie rewaskularyzacji, w porównaniu z 13,0% pacjentów w grupie leczonej farmakologicznie (ryc. 2 w dodatkowym dodatku). Po 5 latach 42,1% pacjentów w grupie medycznej (43,3% w warstwie PCI i 39,7% w warstwie CABG) przeszło kliniczną rewaskularyzację. Prawie 90% pacjentów zarówno w grupie uczulonej na insulinę, jak iw grupie przyjmującej insulinę przyjmowało przypisane im leki w ciągu 3 lat, chociaż 43,4% pacjentów w grupie uczulonej na insulinę i 11,8% w grupie otrzymującej insulinę otrzymało leki z alternatywnej klasy leków w celu uzyskania odpowiedniej kontroli glikemii (ryc. 2 w dodatkowym dodatku).
Spośród 765 pacjentów w grupie rewaskularyzacji, u których wykonano PCI, podjęto próby średniej (. SD) 1,5 . 0,8 uszkodzenia. Spośród tych procedur 20,7% dotyczyło interwencji wieloseryjnej; 34,7% pacjentów otrzymało stent uwalniający lek, a 56,0% otrzymało stent z gołego metalu; pozostałe 9,3% nie otrzymało stentu. Po udostępnieniu stentów uwalniających lek w kwietniu 2003 r. 61,0% początkowych procedur PCI wymagało użycia takich stentów. Spośród 347 pacjentów w grupie rewaskularyzacji, którzy przeszli CABG, 36,0% było leczonych bez pompy, a 94,2% otrzymywało wewnętrzny przeszczep piersiowo-tętniczy; wykonano średnią 3,0 . 1,0 dystalnych zespoleń. 30-dniowa stopa zgonu wyniosła 0,5% w podgrupie PCI i 1,4% w podgrupie CABG; 30-dniowy złożony punkt końcowy zgonu, zawał mięśnia sercowego lub udar wystąpił u 3,5% pacjentów po PCI i 4,6% po CABG.
Tabela 1. Tabela 1. Wykorzystanie leków, czynników ryzyka i zdarzeń niepożądanych. W 3-letniej obserwacji najczęściej stosowanymi lekami w grupie przyjmującej insulinę były: insulina (60,7%) i pochodna sulfonylomocznika (52,0%); w grupie uczulonej na insulinę najczęściej stosowanymi lekami były metformina (74,6%) i tiazolidynodion (62,1%) (tabela 1). Po 3 latach 5,6% pacjentów było leczonych z powodu samej diety. W całym okresie obserwacji średnie stężenie hemoglobiny glikowanej było istotnie niższe w grupie uczulonej insuliną niż w grupie przyjmującej insulinę (p <0,001) (tabela 1).
Wszyscy pacjenci otrzymywali intensywną terapię medyczną podczas badania zgodnie z wytycznymi klinicznymi, z częstym stosowaniem statyn, aspiryny, beta-blokerów i inhibitorów konwertazy angiotensyny lub blokerów receptora angiotensyny (Tabela 1). Po 3 latach większość pacjentów osiągnęła cele terapeutyczne w zakresie poziomów cholesterolu LDL (82,6%) i ciśnienia krwi (71,1%). Wskaźnik masy ciała był znacznie niższy, a poziom cholesterolu o wysokiej gęstości (HDL) był istotnie wyższy w grupie uczulonej na insulinę niż w grupie przyjmującej insulinę podczas obserwacji (Tabela 1).
Pierwotne i główne drugorzędne wyniki
Rysunek 2
[podobne: dentysta kraków sobota, trichoskopia, stomatolog dla dzieci warszawa ]

Powiązane tematy z artykułem: dentysta kraków sobota stomatolog dla dzieci warszawa trichoskopia