Posted by on 13 września 2018

Temperatura oskrzydlenia przekroczyła 39,0 ° C raz, dla niemowlęcia, ale powróciła do normalnego zakresu w ciągu 25 minut po przeniesieniu niemowlęcia do cienia i potraktowaniu mokrymi ręcznikami. Temperatura w okolicy pachowej przekroczyła 38,0 ° C w 5% kontroli temperatury w grupie przefiltrowanego światła słonecznego w porównaniu z 1% w konwencjonalnej grupie do fototerapii (P <0,001) (Tabela 2 i Rys. S2 w Dodatku uzupełniającym). Temperatura w pachwinie przekroczyła 38,0 ° C w jednym lub więcej pomiarach u 61 niemowląt otrzymujących filtrowane światło słoneczne (29%) i 13 osób otrzymujących konwencjonalną fototerapię (6%), a temperatura przekroczyła 38,0 ° C więcej niż dwukrotnie u 16 niemowląt wystawiony na działanie przefiltrowanego światła słonecznego (8%) i żaden z tych, którzy nie byli narażeni na konwencjonalną fototerapię. Mokre białe ręczniki stosowano profilaktycznie lub terapeutycznie dla 68% niemowląt otrzymujących filtrowane światło słoneczne w 34% okresowych kontroli w porównaniu do 24% dla osób otrzymujących konwencjonalną fototerapię w 7% okresowych kontroli. Hipotermia (temperatura pachowa, <35,5 ° C) występowała niezbyt często (8 z 1863 kontroli w grupie przefiltrowanego światła słonecznego vs. 2 z 2160 kontroli w konwencjonalnej grupie do fototerapii [P = 0,03]) i była leczona zgodnie z protokołem, jako zauważono wcześniej. PostHoc analizy eksploracyjne
Całkowita bilirubina w surowicy spadła szybciej po leczeniu przefiltrowanym światłem słonecznym niż w przypadku konwencjonalnej fototerapii (Tabela 2). W przypadku przefiltrowanego światła słonecznego, mediana szybkości zmian stężenia bilirubiny wynosiła -0,07 mg na decylitr na godzinę, a w przypadku konwencjonalnej fototerapii mediana szybkości zmiany wynosiła 0,00 mg na decylitr na godzinę (P <0,001). Stężenie bilirubiny znacznie spadło, gdy początkowy (poranny) poziom bilirubiny wynosił co najmniej 12 mg na decylitr (Tabela S3 w Dodatku Uzupełniającym) oraz w dniach, w których średnie natężenie napromienienia wynosiło co najmniej 30 .W na centymetr kwadratowy na nanometr (tabela S3 w Dodatek dodatkowy). Wyższe początkowe poziomy bilirubiny, wyższe średnie natężenie napromienienia i przefiltrowane światło słoneczne wiązały się z szybszym spadkiem poziomu bilirubiny (tabela S4 w dodatkowym dodatku).
Dyskusja
To randomizowane badanie z udziałem afrykańskich noworodków wykazało, że fototerapia przy użyciu przefiltrowanego światła słonecznego była bezpieczna i nie lepsza w porównaniu z konwencjonalną fototerapią, standardowym leczeniem hiperbilirubinemii u noworodków. Oba typy fototerapii były wysoce skuteczne i podobne (93% dni leczenia w przypadku przefiltrowanego światła słonecznego i 90% w przypadku konwencjonalnej fototerapii).
Nasze oryginalne badanie wykazało, że średnie natężenie napromienienia dostarczane przez filtrowane światło słoneczne było powyżej progu intensywnej fototerapii (co najmniej 30 .W na centymetr kwadratowy na nanometr) .6,26 Poprzednie badania in vitro przeprowadzone na Bliskim Wschodzie wykazały, że światło słoneczne było 6,5 razy równie skuteczny jak konwencjonalna fototerapia w izomeryzacji wodnych roztworów bilirubiny.31 Biorąc pod uwagę wyższe natężenie promieniowania pochodzące ze światła słonecznego niż stosowane w konwencjonalnej fototerapii, postawiliśmy hipotezę, że fototerapia światłem słonecznym z filtrem powinna przewyższać konwencjonalną fototerapię w zmniejszaniu poziomów bilirubiny w czasie. Niniejsze badanie nie zostało zaprojektowane jako badanie nad wyższością i nie obejmowało niemowląt z poziomem bilirubiny większym niż 15 mg na decylitr.
W naszej próbie żadne niemowlę nie wymagało transfuzji wymiennej lub zostało wycofane z leczenia ze względów bezpieczeństwa
[hasła pokrewne: trichoskopia, ampułki do sonoforezy do włosów, ampułki do sonoforezy ]

Powiązane tematy z artykułem: ampułki do sonoforezy stomatolog dla dzieci warszawa trichoskopia

Posted by on 13 września 2018