Posted by on 11 lipca 2018

Czternaście randomizowanych niemowląt (3%) nie otrzymywało fototerapii (ryc. 1). Z 433 leczonych niemowląt 384 (89%) ukończyło leczenie, a 49 wycofało się wcześnie. (Przyczyny wycofania przedstawiono na rysunku 1.) W sumie 213 niemowlęta otrzymały 268 dni fototerapii światłem słonecznym z filtrem, a 220 niemowląt otrzymało 325 dni konwencjonalnej fototerapii (tabela S2 w dodatkowym dodatku). Tylko 5 niemowląt wymagało więcej niż 4 dni fototerapii; wszyscy byli w konwencjonalnej grupie do fototerapii. Dwie matki niemowląt otrzymujących konwencjonalną fototerapię wnioskowały o przeniesienie do fototerapii przefiltrowanym światłem słonecznym w ostatnim dniu leczenia (dzień 6). Fototerapia nocna na jedną noc lub więcej była wskazana dla 28 niemowląt (13%) w grupie przefiltrowanego światła słonecznego i 35 niemowląt (16%) w konwencjonalnej grupie do fototerapii.
Bezpieczeństwo oceniano dla wszystkich 593 dni leczenia, a skuteczność oceniano dla 561 dni, które można było ocenić (95%). Skuteczności nie można było oceniać przez 32 dni leczenia, ponieważ czas fototerapii był krótszy niż 5 godzin (17 dni), popołudniowe pomiary bilirubiny nie istniały (5 dni) lub brakowało danych dotyczących czasu fototerapii (10 dni).
Charakterystyka uczestników
Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka wyjściowa populacji badania. Charakterystykę demograficzną i wyjściową zarejestrowanych niemowląt, w tym wyniki analiz laboratoryjnych, przedstawiono w Tabeli 1. Nie było znaczących różnic między filtrowanym światłem słonecznym a konwencjonalnymi grupami fototerapii w linia podstawowa. Ogółem 83 dzieci miało niedobór glukozo-6-fosforanu, 76 było zagrożonych niekompatybilnością z ABO, a 13 było zagrożonych niezgodnością Rh (Tabela 1).
Pomiary natężenia napromienienia
Rycina 2. Rycina 2. Rozprzestrzenianie się promieniowania i czas najwyższego natężenia promieniowania dla fototerapii z filtrem-światłem słonecznym a konwencjonalna fototerapia. Płaszczyzna A pokazuje zmierzone napromieniowywanie oka dla niemowląt przypisanych fototerapii z filtrem słonecznym światłem słonecznym (górny wykres) i konwencjonalnej fototerapii (dolny wykres). Panel B pokazuje średnie natężenie promieniowania czaszy w funkcji pory dnia dla wszystkich dni leczenia dla fototerapii światłem słonecznym (kółka) z filtrem słonecznym i konwencjonalnej fototerapii (trójkąty).
Natężenie promieniowania z filtrowanego światła słonecznego mierzono 2959 razy (przy 88% pomiarów wykonanych pod daszkiem Air Blue 80 i 12% pod daszkiem Gila Titanium), a natężenie napromieniowania z konwencjonalnej fototerapii mierzono 293 razy. Średnie natężenie napromienienia było znacznie wyższe w przypadku filtrowanego światła słonecznego niż w przypadku konwencjonalnej fototerapii (40 vs. 17 .W na centymetr kwadratowy na nanometr, P <0,001). Zgodnie z oczekiwaniami rozprzestrzenianie się promieniowania było znacznie szersze w przypadku filtrowanego światła słonecznego niż w przypadku konwencjonalnej fototerapii (Figura 2A), z najwyższymi natężeniami napromienienia występującymi między południem a 14 (Figura 2B).
Skuteczność
Tabela 2. Tabela 2. Skuteczność i bezpieczeństwo. Fototerapia światłem słonecznym była skuteczna w 93% dni, które można było ocenić w porównaniu z 90% w przypadku konwencjonalnej fototerapii zgodnie z analizą zamiaru leczenia (tabela 2). Analizy potraktowane i per-protokół dały podobne wyniki (skuteczność, 93% vs. 90% w obu przypadkach). Żadne niemowlę w żadnej grupie nie wymagało transfuzji wymiany.
Bezpieczeństwo
Żadne niemowlę w żadnej grupie nie spełniało kryteriów wycofania związanego z bezpieczeństwem
[podobne: Fordanserki, RTG panoramiczne, wzorcowanie przyrządów pomiarowych ]

Powiązane tematy z artykułem: Fordanserki RTG panoramiczne wzorcowanie przyrządów pomiarowych