Posted by on 10 września 2018

Wszyscy autorzy gwarantują kompletność i dokładność analiz danych i danych oraz wierność tego raportu dla protokołu badania. Pierwszy autor napisał pierwszą wersję manuskryptu. Wszyscy autorzy dokonali przeglądu rękopisu i dostarczyli dane wejściowe. Pomoc redakcyjną zapewnił pracownik Gilead Sciences. Studiuj punkty końcowe
Pierwszorzędowym punktem końcowym skuteczności była szybkość utrzymującej się odpowiedzi wirusologicznej, którą zdefiniowano jako brak oznaczalnego HCV RNA w surowicy (<25 IU na mililitr) po 12 tygodniach od zakończenia terapii. Utrzymująca się odpowiedź wirusologiczna 24 tygodnie po zakończeniu leczenia była drugorzędowym punktem końcowym.
Pierwszorzędowym punktem końcowym bezpieczeństwa było każde niepożądane zdarzenie prowadzące do stałego przerwania leczenia. Wtórnym punktem końcowym bezpieczeństwa był odsetek pacjentów, którzy utrzymywali supresję wirusa HIV-1 (RNA HIV-1, <50 kopii na mililitr) podczas leczenia HCV. Przeprowadzono wstępne wstępne analizy podgrup w celu zbadania związku między wyjściową charakterystyką a głównym punktem końcowym skuteczności.
Analiza statystyczna
Obliczyliśmy odsetek pacjentów, którzy mieli utrzymującą się odpowiedź wirusologiczną wraz z dokładnymi dwustronnymi 95% przedziałami ufności, stosując metodę Cloppera-Pearsona. Przy około 300 pacjentach oczekiwano, że dwustronny 95-procentowy przedział ufności dla pierwotnego punktu końcowego rozciągnie się nie więcej niż o 3,4% w obu kierunkach od obserwowanej stopy przy założeniu, że współczynnik odpowiedzi wyniesie 90%. Przeprowadzono eksploracyjną, dokładną analizę logistyczno-regresyjną, aby zidentyfikować podstawowe czynniki, które niezależnie wiązały się z nawrotem. (Patrz Dodatek dodatkowy dla metod stosowanych w analizie regresji.)
Badaj pacjentów
Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka demograficzna pacjentów na początku badania. Łącznie 429 pacjentów poddano badaniom przesiewowym (tabele S1 i ryc. S1 w dodatkowym dodatku). Z tych pacjentów zapisano 335 pacjentów i rozpoczęto leczenie. Siedemdziesiąt pięć procent pacjentów zakażono genotypem 1a HCV, 23% genotypem 1b HCV i 2% genotypem 4 HCV (tabela 1). Ogółem 34% pacjentów było czarnych, 82% mężczyzn, 20% miało wyrównaną marskość wątroby, a 55% otrzymało uprzednio nieskuteczne leczenie HCV (z których 36% otrzymało wcześniej bezpośrednie leki przeciwwirusowe) (Tabela S2 w Dodatku Dodatek). Wśród 67 pacjentów z marskością wątroby mediana poziomu podstawowego albuminy wynosiła 3,7 g na decylitr, mediana liczby płytek krwi wynosiła 137 000 na mikrolitr, a mediana współczynnika międzynarodowego znormalizowanego (INR) wynosiła 1,1. Mediana liczby CD4 + na początku badania wynosiła 628 komórek na mikrolitr; liczba komórek CD4 + wynosiła poniżej 200 komórek na mikrolitr u 4 pacjentów i poniżej 350 komórek na mikrolitr u 37 pacjentów. Wszyscy pacjenci otrzymywali emtrycytabinę i fumaran dizoproksylu tenofowiru, razem z efawirenzem (w 48%), raltegrawirem (w 44%) lub rylpiwiryną (w 9%).
Skuteczność
Tabela 2. Tabela 2. Odpowiedź podczas i po terapii. Wśród 335 pacjentów, którzy zostali włączeni i leczeni, 322 (96%, 95% przedział ufności [CI], 93 do 98) utrzymywało odpowiedź wirusologiczną 12 tygodni po zakończeniu leczenia. terapia (tabela 2)
[więcej w: okulary progresywne ceny, pojemnosc minutowa serca, rtg zebow ]

Powiązane tematy z artykułem: okulary progresywne ceny pojemnosc minutowa serca rtg zebow