Posted by on 28 maja 2018

Próbując oszacować stopień przestrzegania przepisanego leczenia lekiem w tej kohorcie bardziej ogólnie, przyjrzeliśmy się wskaźnikowi przyjmowania leków w dwóch podgrupach naszej kohorty Clalit: kobiety z zakrzepicą żył głębokich podczas ciąży, dla których przepisano enoksaparynę20 oraz kobiety z rodzinną gorączką śródziemnomorską, dla których przepisano kolchicynę. Porównano informacje dotyczące odpowiednio enoksaparyny i kolchicyny w bazie danych leków Clalit Health Service z raportem każdej matki o stosowaniu leku, tak jak to miało miejsce w jej położniczym szpitalu. Historia choroby. Analiza statystyczna
Analizy statystyczne przeprowadzono za pomocą oprogramowania SPSS, wersja 14 (SPSS). Charakterystykę matek eksponowanej grupy i matek z nieeksponowanej grupy porównano z użyciem testu chi-kwadrat lub dokładnego testu Fishera dla zmiennych jakościowych i testu t-Studenta dla zmiennych ciągłych. Liniowy trend oceniano za pomocą testu chi-kwadrat dla liniowości i testu Breslow-Day dla homogeniczności w analizach podgrup. Wielowymiarowe modele regresji logistycznej skonstruowano w celu zidentyfikowania niezależnych czynników ryzyka związanych z niekorzystnymi wynikami dla płodu. Opracowano kategoryczny wielozmienny model logistyczno-regresyjny w celu ustalenia, czy większa ekspozycja była związana ze zwiększonym ryzykiem poważnych wad wrodzonych. Obliczono dziwne stosunki i ich 95-procentowe przedziały ufności.
Badana populacja
W badanym okresie w ośrodku Soroka Medical Center urodziło się 113,612 urodzeń; 81 703 (71,9%) dzieci urodziły się matki zarejestrowane w Clalit Health Services. Spośród nich 3458 (4,2%) było narażonych na metoklopramid w pierwszym trymestrze ciąży. W czasie trwania badania w ośrodku Soroka Medical Center 998 zakończono ciążę leczniczą wśród kobiet zarejestrowanych w Clalit Health Services (nie można było powiązać danych z 8 kobietami lub 0,8% z powodu nieprawidłowych numerów identyfikacyjnych); 38 z 998 kobiet otrzymywało metoklopramid w pierwszym trymestrze ciąży.
Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka kobiet, którym podawano metoklopramid w pierwszym trymestrze ciąży i kobietom, którym nie podano dawki. Tabela 2. Tabela 2. Wskaźniki szans dla niekorzystnych rezultatów po ekspozycji wewnątrzmacicznej na metoklopramid podczas pierwszego trymestru, w porównaniu z brakiem ekspozycji. Charakterystyka matek i niemowląt, które były narażone na metoklopramid oraz matek i niemowląt, które nie były narażone na lek, podsumowano odpowiednio w tabeli i tabeli 2. Średnia (. SD) ekspozycja na metoklopramid w pierwszym trymestrze ciąży wynosiła 7,2 . 5,4 zdefiniowanej dawki dziennej.
Przyczepność
Oceniliśmy wskaźniki przestrzegania leczenia farmakologicznego w dwóch podgrupach badanej populacji, porównując podawanie zgłaszanego leku z lekami wydawanymi zgodnie z bazą danych apteki. Wskaźnik przestrzegania zaleceń wynosił 93% wśród 66 kobiet z zakrzepicą żył głębokich, dla których przepisano enoksaparynę, a 96% wśród 43 kobiet z rodzinną gorączką śródziemnomorską, którym przepisano kolchicynę.
Łącznie 4016 niemowląt (4,9%) zostało zidentyfikowanych jako mające jedno lub więcej poważnych wad wrodzonych (3,9% żydowskich niemowląt i 5,5% niemowląt Beduinów)
[więcej w: Fordanserki, olejek moringa, naklejka na legitymację ]

Powiązane tematy z artykułem: Fordanserki naklejka na legitymację olejek moringa

Posted by on 28 maja 2018