Zaprojektowaliśmy niniejsze badanie, aby zbadać, w dużej grupie kobiet w ciąży, bezpieczeństwo płodu w stosunku do metoklopramidu w pierwszym trymestrze ciąży. Metody
Badana populacja
Przeprowadziliśmy retrospektywne badanie kohortowe z udziałem członków Clalit Health Services, największej organizacji opieki zdrowotnej w Izraelu. Clalit Health Services zapewnia 70% ludności w wieku od 15 do 49 lat w dzielnicy Beer-Sheva w południowym Izraelu; w 2006 r. powiat liczył 565,200 mieszkańców14. Szpital regionalny Soroka jest szpitalem regionalnym, w którym odbywa się 98% dostaw w okręgu; szacuje się, że taki sam odsetek kobiet zapisanych do Clalit Health Services dostarcza w Soroka Medical Center
W analizach uwzględniono wszystkie dziewczęta i kobiety w wieku od 15 do 49 lat, które były zarejestrowane w Clalit Health Services i mieszkały w dzielnicy Beer-Sheva, a które otrzymały dostawę singletonu w Soroka Medical Center. Okres studiów trwał od stycznia 1998 r., Do 31 marca 2007 r. Około połowa dzieci w dzielnicy rodzi się z żydowskich rodziców, a połowa z rodzicami muzułmańskimi z Beduinów.
Bazy danych
Dane kliniczne, dotyczące leczenia i dane demograficzne dotyczące członków Clalit Health Services są gromadzone w bazie danych Clalit Health Services i można uzyskać do nich dostęp na poziomie poszczególnych członków. Dane dotyczące lekarstwa w bazie danych obejmują informacje o dacie, w której lekarstwa zostały wydane, kody klasyfikacji leków do celów anatomicznych (ATC) leków (w tym nazwy handlowe i ogólne), schematy dawkowania i dawkę wydaną pod względem zdefiniowana dawka dzienna (tj. zakładana średnia dawka podtrzymująca na dzień).
Wykorzystano dwie skomputeryzowane bazy danych w Soroka Medical Center, które pobierają informacje bezpośrednio z oryginalnych źródeł. Wszystkie zapisy pacjentów w Soroka Medical Center pochodzą z jednej bazy danych, która zawiera dane demograficzne i daty hospitalizacji zarejestrowane w czasie przyjęcia kobiety do szpitala oraz w momencie narodzin dziecka. Baza danych Departamentu Położnictwa i Ginekologii zawiera informacje na temat stanu zdrowia matki podczas ciąży i porodu, wieku matki, wieku ciążowego przy porodzie (liczba dni od ostatniej miesiączki), śmierci okołoporodowej, parytetu, grupy etnicznej, stanu palenia ciąża i masa urodzeniowa noworodka oraz punktacja Apgar po i 5 minutach. Rozpoznania są rutynowo sprawdzane przez przeszkolonego sekretarza medycznego przed wejściem do bazy danych.
Drugą elektroniczną bazą danych w Soroka Medical Center, która została wykorzystana w niniejszym badaniu, była baza Demog-ICD9, która obejmuje diagnozy demograficzne i medyczne podczas hospitalizacji, z diagnozami medycznymi zaczerpniętymi bezpośrednio z dokumentacji medycznej. Dodatkowe diagnozy dotyczące niemowlęcia przy wypisie są kodowane i zawarte w zapisie Demog-ICD9 niemowlęcia. Wszystkie diagnozy są klasyfikowane zgodnie z Międzynarodową Klasyfikacją Chorób, dziewiąta korekta (ICD-9).
Trzy bazy danych – jedna z Clalit Health Services i dwie z Soroka Medical Center – zostały zakodowane i połączone osobistymi numerami identyfikacyjnymi (numery podane od urodzenia przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i używane przez całe życie) w celu utworzenia rejestru leków wydanych podczas ciąży i wyników ciąży.
Badanie zostało zatwierdzone przez lokalny komitet ds. Etyki zgodnie z zasadami Deklaracji Helsińskiej
[patrz też: dentysta kraków sobota, usuwanie naczynek warszawa, rtg zebow ]

Powiązane tematy z artykułem: dentysta kraków sobota rtg zebow usuwanie naczynek warszawa

Badana populacja